O mně

Honza Černý

Jsem vyučený zlatník a klenotník v Turnově, podnikám v oboru od roku 2000. Mám zlatnickou dílnu i s obchodem a kavárnou v Mnichově Hradišti. Kromě klasické zlatnické výroby se specializuji na 3D výrobu šperků pomocí 3D cad programu a 3D tiskáren. Stejně tak, jako se v dnešní době navrhují pomocí 3D technologií auta, budovy, mosty, tak se navrhují i šperky.

Pro toho, kdo se mě rozhodne navštívit, čeká nejen příjemný zážitek s výrobou šperku, ale i příjemné kavárny, která navazuje na zlatnictví.

honza_foto

Po vyučení v oboru Zlatník a klenotník v Turnově, jsem začal pracovat u firmy Horák a syn dnešní Danfil nebo Zodiax po několikaleté praxi za vlastnickým stolem jako řadový zlatník jsem začal pracovat v 3D programu a navrhovat šperky. Po finančních potížích této firmy Jsem přešel do firmy Solitér v Jablonci nad Nisou, kde jsem rovněž několik let pracoval s 3D programem jako designer. Po několika letech v Soliteru jsem nabyl přesvědčení, že se můžu pustit do vlastního podnikání, které budu mít pevně pod kontrolou a nebudu kreativně omezován. Tak jsem v podzámčí Mnichova Hradiště zrekonstruoval dům, kde nyní žiji se svou rodinou a založil jsem zde obchod 3D klenoty.cz. Pro zpříjemnění nákupu jsem zde nejen pro své zákazníky otevřel kavárnu, kde si každý může dát lahodnou kávu.

kavarna_foto